تبلیغات
ضدصهیونیسم - یک کلیسا در فنلاند مسجد شد ا
Loder

خوش آمدید
لطفا تا بارگزاری کامل سایت کمی صبر کنید
 ایام شهادت بی بی دو عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها تسلیت بادpost-icon

یک کلیسا در فنلاند مسجد شد ا

line
Translate to English Translated into Arabic Translate to Chinese Translate to German Translate to Hindi Translate to Italian Translate to Japanese Translate to Korean Translate to Russian Translate to Spanish Turkish translation Translation by Google

راسخون : یک کلیسای قدیمی در شهر«لاهتی» فنلاند، به مسجد تبدیل شد.

به گزارش راسخون به نقل از شبستان، مرکز آگاهی بخشی اسلامی که فعالیتهایی را در شهر«لاهتی» فنلاندانجام می دهد، اقدام به خرید ساختمانی برای ساخت مسجد در این شهر کرد.

این ساختمان از سال 1920 تا 1970 میلادی کلیسا بوده است و پس از آن به مدت چند سال به یک مرکز هنری تبدیل شده بود و هم اکنون این ساختمان به یک مرکز فرهنگی اسلامی و مسجد تبدیل شده است.

مدیر مرکز آگاهی بخشی اسلامی در این باره گفت: افتتاح مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی گامی در جهت پایداری و استمرار ارزشهای دینی به شمار می رود.

یرکی ملیویران، شهردار شهر لاهتی که در مراسم افتتاح مسجد حضور داشت، گفت: تعداد مسلمانان در فنلاند به 50 هزار مسلمان می رسد که از قومیتهای مختلف هستند.

بنابر گزارش الاکوله، فنلاند یکی از کشورهای اروپایی ای است که به صورت مسالمت آمیز با دیگر ادیان تعامل دارند و دولت فعالیتهای اتحادیه انجمن های اسلامی را در این کشور تشویق کرده و با آنها همراهی می کند.


Share
facebook twitter myspace digg delicious bebo linkedin technorati

line2

Specifications

توسط reza mammut در سه شنبه 22 فروردین 1391 :: نظرات ,


خط خطی ها